Dom i ogród

Stalowe balustrady – gdzie szukać dobrego producenta

stalowe-balustrady-ze-szklem

Jeżeli poszukujemy dobrej jakości balustrady balkonowej, świetnym wyborem będzie balustrada z nierdzewki! Stalowe barierki i balustrady nie tylko dają nam gwarancję dobrej jakości materiału i staranności wykonania, ale i bezpieczeństwa podczas korzystania z balkonu. Jaki rodzaj barierki z nierdzewki wybrać i gdzie szukać dobrego wykonawcy stalowej balustrady? 

Balustrady ze stali nierdzewnej – postaw na jakość

Wybór dobrej jakości balustrady ze stali nierdzewnej powinniśmy zacząć od wybory sprawdzonego producenta stalowych produktów do domu. Jest to istotne z oczywistego względu – certyfikowany wykonawca balustrady stalowej będzie dysponował nie tylko wieloletnim doświadczeniem, ale i odpowiednimi narzędziami i materiałami do wyrobu bezpiecznego produktu. Poza tym decydując się na współpracę z certyfikowanym wykonawcą, będziemy mieć pewność, że w cenie produktu otrzymamy także kompleksową obsługę doradczą i montażową. 

W dzisiejszych czasach, kiedy rynek przetwórstwa metalurgicznego jest mocno obciążony z powodu wciąż niestabilnej sytuacji pandemicznej, balustrady ze stali nierdzewnej są towarem deficytowym i pożądanym przez inwestorów. Nie zmieniają tego nawet koszty produkcji barierek z nierdzewki, które zmieniają się z dnia na dzień. Balustrady stalowe nadal bronią się jakością wykonania i trwałością materiału, z którego zostały wykonane. Nic dziwnego – stal nierdzewiejąca jest nie tylko wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne i drobne zarysowania, ale i antykorozyjna, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako materiał do konstrukcji balustrad zewnętrznych. Poza tym bezpieczna stal nierdzewna jest dedykowana do montażu w budynkach użyteczności publicznej zbiorowej i pomieszczeniach specjalnych, np. magazynach i fabrykach. 

Jaki rodzaj balustrady ze stali nierdzewnej wybrać?

To, na jaki rodzaj balustrady ze stali nierdzewnej się zdecydujemy, zależy i od naszych upodobań, i od budżetu, który chcielibyśmy przeznaczyć na montaż barierki zewnętrznej ze stali. Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani z kwestii doboru odpowiedniego typu barierki stalowej i sposobu jej wykończenia, dobrym pomysłem będzie konsultacja ze specjalistą. Certyfikowani wykonawcy produktów stalowych nie tylko dostosują projekt barierki balkonowej do naszych potrzeb, ale i doradzą nam w kwestii jej zabezpieczenia. Jaki typ balustrady zewnętrznej wybrać?

Klasyczną wersją balustrady ze stali nierdzewnej są barierki w całości stalowe. Ich cechą charakterystyczną jest prosta konstrukcja – balustrady tego typu składają się z pionowych tralek ze stali nierdzewnej, które są przymocowane do stalowych słupków nośnych. Jest to najprostszy z możliwych sposobów wykonania barierki balkonowej. W nowszej wersji balustradę ze stali mogą stanowić poziome linki zamontowane wzdłuż balkonu lub biegu stalowych schodów zewnętrznych. Linki, podobnie jak stalowe rurki, mogą być umocowane do pionowych słupków nośnych

Dużo nowocześniejszym rozwiązaniem stosowanym zarówno przy balkonach i tarasach, jak i wewnątrz budynków, jako zabezpieczenie stalowych schodów, są balustrady stalowe ze szklanym wypełnieniem. Balustrady tego typu zazwyczaj składają się z tafli szkła hartowanego przymocowanych do pionowych słupków nośnych przy pomocy śrub ze stali nierdzewnej. W takim wydaniu balustrada stanowi jeden z klasycznych typów balustrady stalowej ze szkłem często stosowanych przede wszystkim w budownictwie jednorodzinnym. Inną wersją balustrady ze stali nierdzewnej i szkła jest balustrada ze szkła w stalowej szynie. Stalowa szyna, która przytwierdzona jest do podłoża balkonu lub tarasu, podtrzymuje szklaną taflę za pomocą specjalnych wsporników umieszczonych wewnątrz szyny. Dzięki temu szklana balustrada nie potrzebuje już dodatkowych słupków nośnych. Świetnym pomysłem na nowoczesną aranżację balkonu są tzw. balustrady całoszklane samonośne, które są mocowane punktowo za pomocą rotuli lub uchwytów ze stali nierdzewiejącej. Balustrada całoszklana jest najbardziej efektownym rodzajem barierki ze stali – szklana tafla, z której właściwie, poza mocowaniami, składa się balustrada, nie tylko doskonale komponuje się z nowoczesnym budownictwem, ale i optycznie powiększa taras. 

Czytaj również