Dom i ogród

Domek holenderski nad jeziorem – dlaczego warto?

Domek holenderski nad jeziorem – dlaczego warto

Domek holenderski to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nawet podczas relaksu nad jeziorem nie chcą rezygnować z komfortu. Ten parterowy mobilny budynek może być skonfigurowany w sposób zadowalający nawet najbardziej wymagających użytkowników. Co więcej, jest to optymalne połączenie jakości z korzystną ceną.

Co warto wiedzieć przed zakupem?

W zależności od opcji i wielkości domku, ceny używanych modeli zaczynają się już od 25 tysięcy złotych. Domki holenderskie mogą być ocieplane oraz wyposażone w instalację elektryczną, gazową i kanalizację. To sprawia, że można z nich korzystać nawet w okresie jesienno-zimowym, gdy jest chłodniej. Wyjazd jesienią i zimą nad jezioro może być prawdziwą atrakcją, gdyż znajdziemy również domki wyposażone w kominki. Decydując się na zakup domku holenderskiego, musimy mieć kawałek ziemi, czy to na własność, czy pod dzierżawę, na którym postawimy budynek. Co więcej, transport domku holenderskiego wymaga użycia specjalnej przeznaczonej do tego lawety. Nie można ich bowiem transportować jak przyczep kempingowych. Warto wiedzieć, że postawienie domku na działce na okres do 120 dni nie wymaga pozwolenia na budowę a jedynie zgłoszenia do właściwego urzędu.

Zalety domków holenderskich

Niewątpliwą zaletą domku holenderskiego jest możliwość zakupu modelu o wielkości dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Na rynku znajdziemy zarówno wieloosobowe domki z sypialniami i salonem, jak i mniejsze modele dla jednej osoby. Zaletą takiego rozwiązania jest mobilność, dzięki której możemy zmienić lokalizację w dowolnym momencie. Gotowy domek może być od razu w pełni wyposażony, co pozwala zaoszczędzić czas związany z jego urządzaniem. Można w nim zamieszkać od razu. Jeżeli zdecydujemy się na opcję z ociepleniem i solidną izolacją, nic nie stoi na przeszkodzie, by był to domek całoroczny. Dzięki domkom holenderskim podziwianie zimowej aury nad jeziorem jest w zasięgu ręki.

Czytaj również