Dom i ogród

Czyste meble to czysty dom. Zobacz, na czym polega pranie tapicerki meblowej!

pranie tapicerki meblowej

Jeśli zależy Ci na czystym wyglądzie Twojego mieszkania, wówczas z całą pewnością do Twojej codziennej rutyny należą czynności takie jak: odkurzanie dywanów, mycie podłóg, czy też pranie pościeli. Kiedy jednak ostatnio pomyślałeś o tym, aby wyprać tapicerkę którą pokryte są Twoje meble? Dokładnie: nie odkurzyć, nie przetrzeć wilgotną szmatką, tylko całościowo wyprać. Jeśli nie zrobiłeś tego w przeciągu ostatniego roku (lub też, o zgrozo, nigdy wcześniej), to jak najprędzej powinieneś zmienić ten nawyk. Z tego artykułu dowiesz się, na czym polega pranie tapicerki meblowej, i dlaczego warto jest korzystać z niego regularnie.

Co może się stać, gdy nie pierzesz tapicerki meblowej?

Nieregularne pranie tapicerki meblowej może niestety nieść za sobą przykre konsekwencje. Jeśli nie pierzesz jej przynajmniej raz w roku, wówczas narażasz się na:

Rozwój kolonii drobnoustrojów, takich jak roztoczy, bakterii, a nawet niebezpiecznych dla zdrowia wirusów

Znacznie skrócenie żywotności swoich mebli (niektóre źródła mówią nawet o 30-procentowym skróceniu czasu zdatności do użycia)

Powstanie nieprzyjemnego zapachu w przestrzeni całego domu, którego nie sposób będzie się trwale pozbyć

Na czym polega pranie tapicerki meblowej?

Na wstępie warto zaznaczyć, że pranie tapicerki meblowej nie jest czynnością, którą będziesz w stanie wykonać w pełni prawidłowo na własną rękę.

Najczęściej wykorzystywana jest tak zwana ekstrakcyjna metoda prania tapicerek. Jej głównym założeniem jest użycie specjalnego preparatu czyszczącego na powierzchnię całego materiału.

Kolejnym krokiem jest odessanie owego detergentu (gdy ten rozpuści już cały brud oraz zanieczyszczenia) za pomocą tak zwanego ekstraktora.

Ekstrakcyjne pranie tapicerek – dlaczego warto?

Ekstrakcyjna metoda prania tapicerek meblowych znana jest z tego, że może być ona wykorzystywana przy znacznej większości materiałów, nawet tych najbardziej delikatnych.

Oprócz umycia samej powierzchni, maszyna ekstrakcyjna będzie w stanie wyczyścić także wnętrze Twoich mebli, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się ich świeżością przez znacznie dłuższy czas, niż podczas używania konwencjonalnych metod.

Ten sposób czyszczenia pozbywa się również drobnoustrojów każdego rodzaju na o wiele dłuższy okres. Możesz również spodziewać się przyjemnego zapachu, który będzie wydobywał się z wnętrza Twoich mebli przez wiele miesięcy.

Kto wypierze Twoją tapicerkę meblową?

Podczas wyboru firmy piorącej tapicerki, powinieneś kierować się przede wszystkim jej renomą oraz opiniami osób, które już wcześniej skorzystały z owych usług.

Pozytywny aspekt może stanowić również fakt, iż firma świadczy usługę nie tylko prania tapicerek meblowych, ale również dywanów oraz wykładzin, a także kompleksowe sprzątanie biur oraz innych pomieszczeń – będzie to wówczas przemawiać za ich profesjonalizmem.

Dobra firma piorąca tapicerki meblowe powinna odznaczać się także długoletniością na rynku sanitarnym oraz atrakcyjną i przejrzystą ofertą.

Jeśli wszystkie wyżej wymienione aspekty idą w parze z niską ceną, wówczas z dużym prawdopodobieństwem będziesz zadowolony z usług owej firmy.

Czytaj również