Dom i ogród

W czym może pomóc Ci deweloper mieszkaniowy?

deweloper-mieszkaniowy

Oferty deweloperów mieszkaniowych coraz częściej wykraczają poza budowę i sprzedaż nieruchomości. Jakie dodatkowe usługi oferują inwestorzy? W czym może pomóc deweloper mieszkaniowy?

Deweloper mieszkaniowy – fachowe wsparcie dla kredytobiorców

Głównym obszarem działalności dewelopera jest budowa nieruchomości i ich sprzedaż. Na tym jednak jego rola nie musi się kończyć. Tym klientom, którzy nie mają wystarczających środków własnych, aby sfinansować zakup lokalu, część deweloperów oferuje wsparcie w uzyskaniu kredytu hipotecznego. To praktyczna opcja, która pozwala ograniczyć stres związany z procedurą kredytową.

Dzięki pomocy udzielanej przez dewelopera mieszkaniowego klient zyskuje:

  • dostęp do korzystnych ofert kredytowych,
  • pewność, że wszystkie formalności związane z kredytem zostaną dopełnione,
  • wsparcie we wszystkich etapach ubiegania się o finansowanie.

Profesjonalna pomoc zwiększa prawdopodobieństwo pozytywnego rozpatrzenia wniosku kredytowego. Deweloper mieszkaniowy (a konkretnie zatrudniony przez niego ekspert kredytowy lub zespół ekspertów) – nie tylko analizuje sytuację finansową klienta i określa, na co go stać, ale również w razie potrzeby daje praktyczne wskazówki, jak zwiększyć zdolność kredytową.

Mieszkanie idealne? Usługi wykończeniowe od dewelopera

Standard deweloperski mieszkania nie jest jedyną opcją, na jaką klient może liczyć, kupując nieruchomość. Coraz częściej deweloperzy oferują standard deweloperski podwyższony, a nawet wykończenie pod klucz. Wybierając tę ostatnią opcję, klient nie musi się martwić praktycznie o nic. Otrzymuje mieszkanie, które jest zgodne z jego wytycznymi i do którego może się od razu wprowadzić.

Warto jednak pamiętać, że dla każdego dewelopera sformułowania „podwyższony standard” czy też „wykończenie pod klucz” mogą oznaczać co innego. Dlatego warto jeszcze przed podpisaniem umowy dowiedzieć się, co inwestor ma na myśli, tak aby uniknąć niespodzianek.

Co więcej, na etapie projektowania nieruchomości klient może skonsultować się z architektem, aby zmienić układ pomieszczeń i wprowadzić pewne modyfikacje w projekcie. Dzięki temu kupuje przestrzeń maksymalnie dostosowaną do swoich potrzeb.

Deweloper mieszkaniowy – konsultacje z dekoratorem wnętrz

Część deweloperów mieszkaniowych rozszerza swoje usługi o konsultacje z dekoratorem wnętrz. To praktyczna opcja nie tylko dla osób zabieganych, które nie mają czasu, by skupiać się na detalach, ale i tych, którzy nie do końca wiedzą, jaki wystrój im odpowiada. Tymczasem specjalista podpowie, w jaki sposób zaaranżować przestrzeń, aby łączyła ergonomię z estetyką, a jednocześnie odpowiadała na wszystkie potrzeby mieszkańców.

Dekorator wnętrz wskaże, jakie triki dekoratorskie zastosować, np. aby optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie. Przedstawi nie tylko najnowsze trendy wnętrzarskie, ale również rozwiązania, które nigdy nie wychodzą z mody. Pokaże przykładowe projekty wykończeniowe i próbki materiałów. Dzięki temu aranżacja mieszkania nie będzie aż tak skomplikowana. Co ważne, wskazówki dekoratora wnętrz nie są zobowiązujące. Klient może z nich skorzystać, lecz nie musi.

Pomoc w przeprowadzce od dewelopera

Niektórzy deweloperzy współpracują z profesjonalnymi firmami transportowymi, dzięki czemu oferują również usługi przeprowadzkowe. To praktyczna opcja, która pozwala uniknąć dodatkowych formalności. Zakres świadczenia może być różny i obejmować nawet wniesienie oraz montaż mebli. Czasem za pomoc w przeprowadzce należy dodatkowo zapłacić, a czasem uiścić tylko niewielką opłatę. Zdarzają się również sytuacje, kiedy to deweloper świadczy usługi przeprowadzkowe za darmo.

Deweloperzy coraz chętniej rozszerzają pakiet oferowanych usług. Nie tylko budują i sprzedają nieruchomości, ale również oferują usługi wykończeniowe i aranżacyjne. Standardem w branży powoli staje się świadczenie przez deweloperów pomocy w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Dla wielu klientów to sygnał, że inwestor dba o ich interesy.

Czytaj również