Dom i ogród Lifestyle

Nowoczesne balustrady szklane – zastosowanie

balustrada-szklana

Balustrady szklane są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem do nowoczesnych wnętrz mieszkalnych i biurowych. Ich materiał wykonania stanowi o ich uniwersalności. Pozwalają w elegancki sposób zaaranżować przestrzeń przede wszystkim w galeriach handlowych i firmach, a coraz częściej również w domach jednorodzinnych. Dzięki tym balustradom możliwe jest wpuszczenie do środka dużej ilości światła i ochrona przed wzrokiem sąsiadów.

Balustrady szklane – co warto wiedzieć

Choć przedmioty szklane były wykorzystywane od wieków, dopiero od niedawna używa się szkła hartowanego i laminowanego. Daje ono ogrom możliwości aranżacyjnych i gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa. Balustrady szklane dzielą się na wewnętrzne oraz zewnętrzne. By idealnie dopasować je do swoich preferencji, warto zlecić ich wykonanie na wymiar. Te barierki są świetnym wyborem w przypadku rozmaitych stylów architektonicznych. Optycznie powiększają przestrzeń, są wytrzymałe i bezpieczne. Dymione szkło można wykorzystać jako dopełnienie kafli z betonu lub odsłoniętych elementów instalacji wodnych w stylu loftowym. Przezroczyste z kolei pozwoli uwydatnić wielkość przestrzeni. Kolorowe i mleczne osłony przydadzą się w przypadku chęci uchronienia pomieszczenia przed niepożądanymi spojrzeniami. Szkło, z którego wykonane są balustrady, wykazuje odporność na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Nawet po rozbiciu nie zrani ono użytkownika.

Balustrady szklane – wewnętrzne czy zewnętrzne?

Wewnątrz budynków balustrady można spotkać m.in. w holach czy na klatkach schodowych. Te zewnętrzne sprawdzają się na balkonach oraz schodach wejściowych. To szczególnie dobry wybór w przypadku budynków, w których przebywają małe dzieci. Balustrady zapewnią większe bezpieczeństwo i mogą uchronić przed upadkiem ze schodów. Transparentne barierki nie sprawdzą się jednak w miejscach, w których ważna jest szczególna prywatność.

Zalety balustrad szklanych

Szklane balustrady są wyjątkowo łatwe w czyszczeniu. Wystarczy wymyć je przy pomocy płynu do szyb i miękkiej ściereczki lub papierowego ręcznika. Czynność zajmie jedynie kilka minut. Barierki umożliwiają optyczne powiększenie pomieszczenia, co jest szczególnie istotne w przypadku małych przestrzeni. To także dobre rozwiązanie dla osób, które podczas aranżacji wnętrz stawiają na prostotę. Szczególnie docenią je miłośnicy stylu skandynawskiego oraz industrialnego. Szklane balustrady wyglądają elegancko, dlatego pojawiają się coraz częściej w domach wolnostojących.

Podsumowanie

Szkło jest cenionym materiałem, z którego wykonuje się wiele elementów aranżacji wnętrz. Produkuje się z niego między innymi balustrady w nowoczesnym stylu. Można je znaleźć w budynkach przestrzeni publicznej oraz mieszkalnych. Znajdują zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach. Do ich zalet należą przede wszystkim wytrzymałość, bezpieczeństwo i łatwe utrzymanie w czystości. Warto skorzystać z opcji zamówienia balustrady na wymiar, która spełni wszystkie oczekiwania klienta. 

źródło: Wszystkozeszkła.pl – Zakład szklarski Warszawa

Czytaj również