Biznes Lifestyle

Koparko-ładowarki na wynajem — sprawdź, do czego możesz je wykorzystać

Koparko-ladowarki-na-wynajem

Koparko-ładowarki to wielofunkcyjne pojazdy, które sprawdzają się w branży budowlanej i rolniczej. Jak i gdzie wykorzystuje się koparko-ładowarki? Sprawdź, czy będziesz potrzebował takich maszyn w zaplanowanych pracach. 

Koparko-ładowarka — charakterystyka pojazdu

Koparko-ładowarka jest samobieżnym pojazdem przeznaczonym do kopania wszelkiego typu wykopów i podnoszenia ciężkich przedmiotów. Może wykonywać prace związane z załadunkiem towarów — także sypkich,  rozładunkiem, przenoszeniem materiałów.

Zaletą pojazdu jest możliwość spełniania dwóch funkcji — kopania i ładowania. Koparko-ładowarka  w tym celu wyposażona jest w osprzęt koparkowy i ładowarkowy. W efekcie pozwala na realizację obu prac łącznie, bez konieczności wykorzystania dwóch odrębnych pojazdów. Atutem koparko-ładowarek jest również możliwość wymiany osprzętu dostosowanego do prowadzonych robót. Dotyczy to szczególnie łyżki, która powinna być dostosowana pod względem szerokości i krawędzi tnącej do spoistości gruntu. Dzięki właściwemu dostosowaniu osprzętu maszyna będzie gwarantować pełną wydajność pracy. 

Koparko-ładowarki doskonale sprawdzają się w pracach na gruntach o kategorii od I do IV. Zaleca się, aby roboty ziemne wykonywać właśnie na takich gruntach, a prace realizowane osprzętem ładowarkowym wykonywać na gruntach klasy I lub wyższych pod warunkiem, że są spulchnione i niezleżałe.  

Koparko-ładowarki mogą również pełnić rolę innych maszyn — np. młotów wyburzeniowych. Pozwala na to możliwość montowania osprzętu na tzw. szybkozłączu. 

Gdzie zastosować koparko-ładowarki?

Wielofunkcyjność koparko-ładowarek sprawia, że sprawdzą się zarówno w budownictwie przemysłowym, drogowym czy mieszkaniowym, jak i rolnictwie, branży transportowej czy w gospodarstwie odpadami.  

Jakie prace może wykonywać koparko-ładowarka? Ten pojazd dedykowany jest do:

  • tworzenia wszelkiego typu wykopów i rowów,
  • profilowania ścian wykopów,
  • podnoszenia ładunków,
  • załadunku przedmiotów lub towarów sypkich.

Czy warto wynająć koparko-ładowarkę?

Zakup koparko-ładowarki sprawdza się jedynie w przypadku dużych firm budowlanych, które cały czas realizują prace z wykorzystaniem tego typu pojazdów. Dla mniejszych podmiotów oraz osób fizycznych zaleca się wynajem koparko-ładowarki. Jest on bardziej opłacalny zarówno dla małych firm, jak i osób prywatnych. Wydatki na wynajem maszyny można w całości wliczyć w koszty prowadzenia firmy. Co więcej, pojazdu nie trzeba utrzymywać, zatrudniać pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami oraz wykonywać przeglądów technicznych, zapewniać ubezpieczenia itp. W przypadku firm, które oferują wynajem koparko-ładowarek wszystkie te czynności pozostają w ich gestii. To powoduje, że osoba lub podmiot wynajmujący maszynę otrzymuje koparko-ładowarkę w pełni sprawną, ubezpieczoną i w dodatku z operatorem posiadającym odpowiednie uprawnienia. To sprawia, że realizacja zaplanowanych prac jest nie tylko tańsza, ale też szybsza. 

Nie wiesz, jaka koparko-ładowarka będzie najlepsza do zaplanowanych zadań? Firma wynajmująca koparko-ładowarki pomoże dobrać pojazd do prowadzonych prac i zaproponuje maszyny uwzględniające odpowiednie parametry, jak pojemność i szerokość łyżki, największy zasięg skrawania oraz maksymalną głębokość kopania.   

Od kogo wynająć koparko-ładowarkę? Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych firm, które specjalizują się w wynajmie sprzętu budowlanego. Korzystaj z usług takich podmiotów, które posiadają spory park maszynowy — w ten sposób będziesz mógł dobrać urządzenie adekwatne do Twoich potrzeb. Sprawdź także opinie innych użytkowników na temat wybranej firmy — to pomoże Ci stwierdzić, czy usługa będzie wykonana należycie. 

źródło: avio-star.pl – wynajem maszyn budowlanych

Czytaj również