Biznes

AI to szansa dla Twojej firmy – jak zwiększyć konkurencyjność?

AI, czyli sztuczna inteligencja, coraz śmielej wkracza w niemal każdą sferę życia. Ta innowacyjna technologia jest łatwa w użytkowaniu i uniwersalna. Jej wszechstronność i bardzo szybka dynamika rozwoju sprawiają, że sztuczna inteligencja otwiera całkiem nowe możliwości dla biznesu. Warto w porę wykorzystać jej ogromny potencjał, aby wyprzedzić konkurencję i już dziś wzmocnić pozycję firmy dzięki wdrożeniu AI do różnych obszarów działalności biznesowej.

Technologia AI – coraz popularniejsza w biznesie

Według raportu KMPG opublikowanego 26 lipca 2023 roku, zaledwie 15% organizacji w Polsce stosuje sztuczną inteligencję w swojej działalności, a  tylko 13% przedsiębiorstw planuje z niej skorzystać do końca 2023 roku. To znacznie mniej w porównaniu ze średnią globalną, która wynosi 35-37%. Badanie „Monitor Transformacji Cyfrowej Biznesu”, które firma KPMG przeprowadziła z Microsoftem, pokazuje wciąż niedostatecznie wykorzystany, ale ogromny i stale rosnący potencjał AI w biznesie. Raport ujawnia, że polskie firmy najczęściej wykorzystują sztuczną inteligencję w działach marketingu, produkcji i logistyki. Wg ekspertów KMPG należy spodziewać się znacznego wzrostu wykorzystania sztucznej inteligencji w działach obsługi klientów.

Wykorzystanie AI w biznesie – podstawowa umiejętność każdego menedżera

Dziś każdy menedżer powinien wiedzieć czym jest sztuczna inteligencja. Do czego można ją wykorzystać? W jaki sposób AI może wspierać rozwój firmy i budować jej przewagę konkurencyjną? Czy sztuczna inteligencja pomoże w opracowywaniu i realizacji strategii biznesowych? Jak AI ułatwia prowadzenie badań rynkowych i analiz? Czy dzięki sztucznej inteligencji można poprawić jakość produktów oraz ulepszyć obsługę klientów? Czy AI przełoży się na wyniki finansowe firmy? Wszechstronna wiedza na temat wykorzystania sztucznej inteligencji jest potrzebna menedżerom każdej firmy, od sektora MŚP po korporacje, bez względu na branżę.  

W jaki sposób wykorzystać potencjał AI w biznesie?

Kompetencje w zakresie wykorzystywania AI w biznesie stały się niezbędną umiejętnością każdego menedżera. Dlatego na rynku rośnie liczba rozmaitych kursów, szkoleń i warsztatów dotyczących stosowania sztucznej inteligencji w przedsiębiorstwach. Jakie z nich wybrać? W które warto zainwestować?

Studia podyplomowe MBA Artificial Intelligence and Digital Transformation Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej są jednym z pierwszych w Polsce, tak kompleksowych, gruntownych i pogłębionych, studiów w tym zakresie. Ich program obejmuje zastosowanie technologii AI zarówno do wsparcia kluczowych obszarów działania w firmie, jak i dla nowych projektów biznesowych. Studia łączą przekazywanie wiedzy teoretycznej z zajęciami praktycznymi prowadzonymi przez doświadczony zespół dydaktyczny. MBA AI and Digital Transformation są kierowane do osób z doświadczeniem menedżerskim. Sztuczna inteligencja nie jest zagrożeniem dla rynku pracy, a nową możliwością. Aby w pełni korzystać z jej funkcjonalności, trzeba ją poznać i nauczyć się z niej korzystać.

Czytaj również