Dom i ogród

Czarne meble do kuchni. Czy to dobry pomysł?

Czarne-meble-do-kuchni

Czerń jest ponadczasowa i uznana powszechnie za synonim klasycznej elegancji. W zależności od aranżacji kuchni może oznaczać minimalizm, nowoczesność, luksus, industrializm, klimat retro lub glamour. Czy czarne meble do kuchni to dobry pomysł tylko dla odważnych?

Czarne meble do małej kuchni?

Duże kuchnie pozwalają na większą dowolność w wyborze kolorystyki. Czarne matowe fronty meblowe nie będą optycznie powiększać przestrzeni. Nic nie szkodzi! Fronty szafek kuchennych i blaty kuchenne mogą utworzyć połączenie klasycznej czerni, bieli, jasnych kolorów i struktur drewnopodobnych.

Czerń w macie czy połysku?

Matowa czerń może delikatnie rozpraszać światło i optycznie uspokoi pomieszczenie. Czarne matowe meble kuchenne można wkomponować w każdy styl kuchni. W połączeniu z metalem utworzą aranżację kuchni nowoczesnej, a z akcentami drewnopodobnymi – przytulną kuchnię skandynawską.

Dla miłośników kuchni w stylu glamour poleca się czarne fronty w połysku. Gładkie, błyszczące powierzchnie mebli do kuchni przykują całą uwagę. Dodatkowe oświetlenie zaś podkreśli nieskazitelny charakter wnętrza.

Modna matowa czerń

Czarne fronty kuchenne w macie coraz częściej widuje się w najnowszych katalogach z meblami kuchennymi. Moda na czarny mat w kuchni to nie tylko meble, ale także inne elementy wyposażenia: sprzęt AGD, armatura i akcesoria kuchenne.

Ważnym aspektem jest to, że urządzenia oraz czarne szafki kuchenne o matowym wykończeniu łatwiej utrzymać w czystości.

Total look czarnej kuchni?

Duet czerni i bieli nigdy nie wychodzi z mody. Kompozycje biało-czarnej kuchni mogą uwzględniać wysoką jasną górną zabudowę, kuchnię z wyspą w kolorze czarnym, która stanie się dominującym elementem wnętrza. W aranżacji kuchni wyposażonej w czarne meble można dodać rozjaśniające akcenty: białe ściany, blat kuchenny i białe ozdoby oraz akcesoria kuchenne.

Indywidualny styl czarnej kuchni może być olśniewający! Jeśli dodamy przeszklone witryny, to nadamy kuchennemu wnętrzu więcej lekkości. Wspaniale wyglądają czarne meble do kuchni w zestawieniu z drewnopodobnymi elementami. Czarne meble kuchenne na stałe zagościły w aranżacjach kuchni w stylu skandynawskim!

Stylizacje czarnych mebli kuchennych wspaniale dopełniają akcenty mosiężne, złote, srebrne, czerwona cegła, a nawet pudrowy róż!

Jeśli szukasz pomysłów na czarną kuchnię w dobrym stylu, to sprawdź inspiracje w katalogu mebli kuchennych pochodzących od zaufanego, polskiego producenta. Postaw na solidną jakość i piękny wygląd nowych czarnych mebli do kuchni!

Czytaj również