Lifestyle

Catering na Wigilię – oszczędź sobie gotowania

catering-na-wigilie

Kolacja wigilijna to jedna z bożonarodzeniowych tradycji, którą uwielbia niemal każdy. Pozwala ona celebrować czas z bliskimi i niespiesznie delektować się potrawami. Wymaga jednak przygotowań. W wielu polskich domach rozpoczynają się one już na kilka dni przed uroczystą wieczerzą. Wbrew jednak pozorom nie jest to koniecznością. Świąteczną krzątaninę można ograniczyć do minimum. Wystarczy zdecydować się na catering wigilijny. Dlaczego to dobra opcja?

Catering na Wigilię – najważniejsze korzyści

Wigilia to doskonała okazja, aby spędzić czas z bliskimi. Świąteczne spotkanie przy stole trudno jednak sobie wyobrazić bez wyjątkowych potraw. Żeby uświetniły kolację, wcale nie muszą być przygotowane własnoręcznie. Dlaczego warto zdecydować się na catering na Wigilię? Jakie najważniejsze korzyści ma to rozwiązanie.

  1. Oszczędność czasu. To główny atut cateringu wigilijnego. Decydując się na tę opcję, nie tylko nie tracisz czasu na gotowanie, ale również nie musisz na własną rękę komponować menu, robić zakupów czy też myć sterty naczyń. Nie wykonujesz tych wszystkich czynności, które nierozerwalnie wiążą się z samodzielnym przygotowywaniem kolacji wigilijnej. Zamiast tego możesz zająć się dekoracją wnętrz, spędzić czas z rodziną lub po prostu wypocząć.
  1. Gwarancja najwyższej jakości dań. Potrawy wigilijne są przygotowywane przez wykwalifikowanych kucharzy z doświadczeniem, którzy wykorzystują lokalne, świeże i starannie wyselekcjonowane składniki oraz przyprawy. Przekłada się to nie tylko na wyjątkowy smak potraw, ale również ich atrakcyjny wygląd. Dzięki temu uświetniają wigilijny stół.
  1.  Możliwość dopasowania potraw do indywidualnych potrzeb. Chociaż w większości polskich domów na wigilijnym stole królują tradycyjne potrawy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skomponować niestandardowe menu świąteczne. Można na przykład zdecydować się na uroczystą kolację w stylu francuskim, włoskim czy też hiszpańskim i zaserwować potrawy z ostrygami, ślimakami, makaronami czy też rybami w roli głównej.

Z uwagi na zmieniające się trendy żywieniowe coraz częściej na polskich stołach obok klasycznych potraw świątecznych goszczą ich wegetariańskie i wegańskie odpowiedniki. Profesjonalna firma cateringowa jest również w stanie przygotować wigilijne menu, które na przykład nie zawiera laktozy lub bazuje na słodzikach, a nie na białym cukrze.

Kiedy warto zdecydować się na catering na Wigilię?

Catering na Wigilię to doskonała propozycja dla osób zabieganych, które nie mają czasu na gotowanie, jednak nie chcą rezygnować z uroczystej wieczerzy, a oferta sklepowych gotowców ich nie przekonuje. Otrzymują bowiem gotowe do spożycia (lub wymagające jedynie krótkiej obróbki termicznej) dania, które wystarczy przełożyć na atrakcyjne półmiski i zaserwować.

Po catering wigilijny równie chętnie sięgają osoby, które nie lubią lub nie potrafią gotować.  W ich przypadku wielogodzinne ślęczenie w kuchni to prawdziwa udręka, która niejednokrotnie idzie na marne, gdyż przygotowane danie nie smakują tak, jak powinny. Żeby więc oszczędzić sobie nerwów i rozczarowań, warto od razu postawić na profesjonalne usługi. Rzetelna firma cateringowa zadba nie tylko o smak, ale i wygląd potraw. Dzięki temu podbiją one podniebienia nawet najbardziej wymagających gości, a także będą doskonale się prezentować na świątecznym stole.

O cateringu na Wigilię warto pomyśleć także wtedy, gdy na kolacji mają pojawić się wegetarianie, weganie lub osoby cierpiące na nietolerancje pokarmowe albo cukrzycę. Oczywiście można od nich wymagać, aby przynieśli dania, które mogą zjeść. Niemniej zawsze warto przygotować coś od siebie. Dzięki temu goście poczują się docenieni. Nie każdy jednak potrafi przyrządzić odpowiednie menu wigilijne dla weganina czy też cukrzyka. Na szczęście, coraz częściej w ofertach firm cateringowych pojawiają się niestandardowe propozycje świątecznych dań.

Catering na Wigilię to coraz chętniej wybierana opcja. Pozwala bowiem oszczędzić czas, który zwłaszcza w okresie świątecznej nerwówki jest na wagę złota. Co więcej, dania przygotowane przez specjalistów doskonale smakują i wyglądają. W efekcie uświetnią kolację wigilijną i spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości.

Czytaj również