Dom i ogród Lifestyle

Gdzie sprawdzą się szklane drzwi wewnętrzne na wymiar?

szklane-drzwi-wewnetrzne

W ostatnich latach szklane drzwi wewnętrzne są coraz częściej montowane zarówno w domach, jak i biurach. Rozwiązanie to posiada wiele zalet. Drzwi szklane wewnętrzne wyróżniają się brakiem ramy na szkle. Umożliwia to dopasowanie ich do architektury przestrzeni, jak również aranżacji posiadanego wnętrza.

Dlaczego warto montować drzwi szklane wewnętrzne?

Coraz więcej osób rezygnuje z drewnianej lub drewnopodobnej stolarki drzwiowej na rzecz szklanych drzwi wewnętrznych. Mogą być montowane zarówno w przestrzeni mieszkalnej, jak i biurowej. Zaletą rozwiązania jest przede wszystkim możliwość optycznego powiększenia przestrzeni. Sprawdza się to szczególnie w miejscach, gdzie brakuje naturalnego światła lub wnętrze wydaje się mało przestronne.  Tego typu stolarka szklana wewnętrzna może być dopasowana do dowolnie wybranego stylu aranżacyjnego, zarówno nowoczesnego, klasycznego, jak i glamour czy art déco.

Szklane drzwi wewnętrzne można instalować w domach oraz mieszkaniach skonstruowanych na zasadzie amfilady, studia bądź w sposób tradycyjny – z wyraźnym podziałem na konkretne pomieszczenia.

Drzwi ze szkła wewnętrzne sprawdzą się także jako elementy zabudowy szklanej w biurach w połączeniu z działowymi ścianami ze szkła. Mogą skutecznie oddzielać wybrane wnętrze. Takie działanie ułatwia efektywne zagospodarowanie przestrzeni typu open space i umożliwia wyraźny podział na konkretne stanowiska pracy w taki sposób, aby zapewnić komfort oraz intymność wykonywania poszczególnych działań i obowiązków zawodowych.

Jakie zalety mają drzwi przesuwne ze szkła?

Nowoczesne drzwi szklane wewnętrzne są dostępne w różnych wersjach do wyboru. W miejscach, gdzie brakuje przestrzeni, można zdecydować się na drzwi szklane przesuwne. Są montowane tylko na górnej prowadnicy. To sprawdzone rozwiązanie, dedykowane osobom, które nie mają możliwości stosowania na podłodze dodatkowych elementów poza małym prowadnikiem podłogowym, który znajduje się poza światłem przejścia.

Drzwi ze szkła przesuwne mogą być metodą oddzielenia sypialni od pokoju dziennego, a także na przykład łazienki połączonej z sypialnią. To również rozwiązanie dla osób dysponujących niewielką przestrzenią, którą należy zagospodarować w taki sposób, aby wydzielić w niej kilka odrębnych pokojów bez potrzeby wprowadzania elementów stolarki drzwiowej wykonanych z materiałów drewnianych bądź drewnopodobnych. Drzwi ze szkła przesuwne mogą być montowane także w garderobach znajdujących się w przedpokojach lub sytuowanych w lukach i uskokach powstałych po zbudowaniu antresoli.

Zastosowanie szkła montowanego od sufitu do samej podłogi daje ciekawy efekt wizualny konkretnego wnętrza, dzięki czemu jest ono lepiej doświetlone i wydaje się przestronne. Można zdecydować się na drzwi szklane przesuwne składające się z kilku skrzydeł bądź tafli stałych, które przy okazji spełniają funkcję dodatkowych ścian.

Drzwi szklane na zawiasach i w ościeżnicy

Istnieje możliwość montażu drzwi szklanych wewnętrznych znajdujących się w ościeżnicy bądź na zawiasach. Pierwsze rozwiązanie pozwala na dopasowanie ościeżnic aluminiowych do stylu aranżacyjnego i kolorystyki, jaka dominuje we wnętrzu. Istnieje możliwość zamówienia ościeżnic o wykończeniu czarna anoda, inox bądź aluminium. Takie rozwiązanie gwarantuje łatwe i szczelne zamknięcie pomieszczenia, ponieważ uszczelki znajdujące się pomiędzy taflą szkła a ościeżnicą zapobiegają powstawaniu przeciągów. To dobre wyjście dla osób planujących montaż drzwi szklanych w pomieszczeniach zawilgoconych. Chodzi przede wszystkim o łazienki bądź kuchnie.

Z kolei drzwi szklane na zawiasach mogą być ozdobione efektownie wyglądającym nadrukiem, co dodatkowo wpływa na ich walory wizualne. Właściciele domów, mieszkań czy pomieszczeń firmowych zdecydowani na tego typu rozwiązanie mogą skorzystać z kilku opcji do wyboru. Istnieje możliwość montażu drzwi szklanych na zawiasach w formie tradycyjnej. Polega na ich zamocowaniu do ściany. Jest też opcja montażu drzwi szklanych na zawiasach hydraulicznych, które są mocowane w formie góra – dół. Pozwala to na otwieranie drzwi w zakresie od plus 90 do minus 90 stopni, licząc od pozycji wyjściowej tego typu stolarki szklanej.

Efektownie wyglądające drzwi wewnętrzne szklane mogą znaleźć się w różnego typu pomieszczeniach. To dobre rozwiązanie dla osób pragnących podzielić niewielką przestrzeń, jak również doświetlić wnętrze. Drzwi szklane mogą być montowane na zawiasach i w ościeżnicy. Dostępne są także konstrukcje w postaci drzwi przesuwnych. 

źródło: https://szklarzokuniew.pl

Czytaj również