Lifestyle

5 powodów, by spędzić święta w Zakopanem

Trudno wskazać idealne miejsce na spędzenie Świąt. Dla każdego tą najlepszą będzie zupełnie inna opcja. Jedni z rozmarzeniem myślą o grudniowej wizycie na Malediwach, inni niecierpliwie odliczają dni do powrotu do rodzinnego domu. Wiele osób marzy o świętach w naszej zimowej stolicy — Zakopanem. Mają one wiele powodów, by sądzić, że warto spędzać święta właśnie tam.

1. Nigdzie nie będzie Ci wygodniej

Jeśli chociaż raz uczestniczyłeś w organizowaniu świątecznego przyjęcia, to wiesz, ile trzeba włożyć w to pracy. Planowanie, robienie zakupów, gotowanie i obsługiwanie gości, nie mówiąc nawet o dekorowaniu domu — nic z tego nie znajdzie się na twojej liście zadań, jeśli zdecydujesz się na wyjazd do Zakopanego na święta. Za to będziesz mógł zupełnie oderwać się od jakichkolwiek obowiązków i prawdziwie odpocząć. To wszystko w ciepłym, pięknym drewnianym domu, przygotowanym w najmniejszym szczególe właśnie dla ciebie.

2. Pada śnieg…

Magia świat ma wiele źródeł. Jedną z nich jest śnieg towarzyszący naszym wspomnieniom ze świąt w dzieciństwie i będący stałym elementem scenografii świątecznych filmów. Niestety szansę na obserwowanie śniegu przez okno w wigilijny wieczór mają już tylko osoby przebywające w górach. I chociaż to tylko tło, warto wybrać się do Zakopanego na święta, choćby po to, by jeszcze raz przeżyć białe święta. Zaśnieżonymi uroczo chodnikami można też udać się na spacer, by pooglądać odbijające się od białego puchu różnokolorowe iluminacje, jak z pocztówki.

3. Uginające się pod ciężarem potraw stoły

Jedzenie, wraz z bliskością rodziny i prezentami, stanowi najważniejszy element świąt. Przy góralskich stołach będziecie mogli cieszyć się barszczem z uszkami, pierogami, sałatką ziemniaczaną i sernikiem. Nadarzy się też okazja, by rozsmakować się w wybitnych regionalnych daniach: zupie grzybowej, moskolach czy w słodkiej kołatance z kaszy, brukwi i miodu. Aby spróbować najdoskonalszych wersji tych potraw, warto udać się do sprawdzonego miejsca. Restauracje w Zakopanem mają wiele do zaoferowania. Na pewno warto odwiedzić Góralski Browar, który podaje wiele wyśmienitych, tradycyjnych dań. Aby mieć pewność, że i dla Ciebie wystarczy — zarezerwuj tam wizytę.

4. Szersze spojrzenie na nieznaną kulturę

Polskie regiony różnią się od siebie bardziej, niż by się wydawało. Mowa nie tylko o jedzeniu, ale także tradycjach. W Zakopanem przeżyjesz coś wyjątkowego, biorąc udział w leśnym spacerze na pasterkę na Wiktorówkach. Albo oddasz się zabawie, wsłuchując się w góralską muzykę. A jeśli będziesz miał szczęście, to dostaniesz zaproszenie na tradycyjne zimowe ognisko.

5. Wspomnienia

Zakopane to świetne miejsce na przeżycie aktywnych świat. Wspaniałe uczty możesz przeplatać spokojnymi spacerami po zasypanych dolinach, zabawami w śniegu z dziećmi, albo szaleństwem na okolicznych stokach. A może wolicie termy? Wybór należy do Was.

Zakopane to jedno z najwspanialszych miejsc w Polsce na co dzień i na święta. Warto na własnej skórze przekonać się, że są miejsca, nad którymi wciąż unosi się prawdziwa magia w tym wyjątkowym okresie.

Czytaj również