Biznes

Sprowadzasz towary z Dalekiego wschodu? Skorzystaj z usług spedycyjnych

spedycja-z-chin

Azja oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które przyczyniają się do rozwoju państw nie tylko w Europie, ale także na świecie. Towary azjatyckich producentów od lat cieszą się sporym zainteresowaniem na światowych rynkach sprzedażowych. Produkty pochodzące z Chin wyróżniają się atrakcyjnym kosztem zakupu oraz jakością, która spotyka się z uznaniem milionów konsumentów. Jak zatem sprowadzać towary z Dalekiego Wschodu i komu zlecić ich transport do Europy?

Import towarów z Chin do Europy – jak zorganizować transport do kraju?

Spośród wielu firm spedycyjnych warto wybrać doświadczony zespół, który zaproponuje kompleksowe rozwiązania transportowe. Chcąc sprowadzać towary z Dalekiego Wschodu należy liczyć się z szeregiem procedur, które bez znajomości branży mogą przysporzyć wiele problemów. Wybierając sprawdzoną firmę zyskuje się kompleksowy charakter usługi, który oprócz terminowej dostawy zapewni obsługę na najwyższym poziomie gwarantując tym samym komfort i bezpieczeństwo. 

Specjalizujące się w imporcie towarów firmy zapewniają nie tylko odbiór towaru od producenta, ale także organizują szereg operacji, które wpływają na dostawę ładunku do klienta w Polsce. Mowa między innymi o magazynowaniu towaru w oczekiwaniu na transport, kompletowaniu niezbędnej dokumentacji przewozowej, a także o przeprowadzaniu niezbędnej odprawy celnej

Rolą profesjonalnej firmy spedycyjnej jest zagwarantowanie komfortu i bezpieczeństwa dla swoich klientów, w ramach świadczonych usług.  Planowanie usługi logistycznej na skalę międzykontynentalną wymaga uwzględnienia wielu procesów logistycznych, które finalnie wpływają na całość zlecenia. Jednym z niezwykle istotnych aspektów jest wybór odpowiedniego środka transportu. Na tej płaszczyźnie wyróżnić można spedycję kolejową oraz morską. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta każde z rozwiązań oferuje wiele korzystnych rozwiązań. 

Import towarów z Chin – jaki środek transportu wybrać?

Chcąc sprowadzić towar z Azji należy wyróżnić dwie formy jego transportu. Pierwsza obejmuje spedycję kolejową. Wykorzystując intermodalne pociągi z Chin transport ładunku wynosi od 2 do 4 tygodni. Ekspresowe składy kolejowe przemierzają Nowy Szlak Jedwabny przewożąc dowolny rodzaj towaru bez ograniczeń ilościowych. Na tej płaszczyźnie wyróżnia się przewozy całoładunkowe oraz drobnicowe. Dostosowane do nowoczesnych, restrykcyjnych norm sanitarnych wagony pozwalają na swobodny przewóz żywności, odzieży, artykułów elektronicznych, a także surowców naturalnych. Dodatkowo w trosce o najwyższy standard usług firmy logistyczne posiadają w swojej ofercie usługę door to door, która pozwala dostarczyć ładunek pod wskazany w zleceniu adres. W ten sposób nad poprawnym przebiegiem transportu czuwa doświadczony zespół ekspertów dbając o prawidłowy przebieg transportu. 

Drugim omawianym rozwiązaniem jest transport morski. Jako jeden z najstarszych środków transportu szlak morski pozwala na przewóz dowolnego rodzaju ładunku. Opierając się na transporcie kontenerowym statki zapewniają bezpieczny transport towarów w nieco dłuższym czasie. Dzięki wysoce rozbudowanej i zaawansowanej technologicznie infrastrukturze transportowej transport morski jest nie tylko bezpieczny, ale także nieograniczony pod kątem ilości sprowadzanego towaru. 

Co ciekawe – w przypadku konieczności zrealizowania transportu z Chin do Europy istnieje także możliwość jego organizacji za pośrednictwem spedycji lotniczej. Z racji ograniczeń konstrukcyjnych transport lotniczy posiada ograniczenia związane z ilością towaru. Jego mocną stroną natomiast jest czas związany z oczekiwaniem na dostawę ładunku, który w tym przypadku deklasuje wspomniane wcześniej rozwiązania. 

Decydując się na sprowadzanie towarów z Dalekiego Wschodu należy postawić na sprawdzoną firmę logistyczną, która zadba o poprawny przebieg transportu. Dzięki zapewnieniu bezpiecznych warunków przewozu oraz ciągłości dostaw zyskuje się niepowtarzalną okazję do dalszego rozwoju firmy. 

Czytaj również