Technologie

Przenośne znakowarki elektrochemiczne GIMA

znakowarka-gima

Znakowarki elektrochemiczne Gima zostały zaprojektowane z myślą o znakowaniu najbardziej wymagających powierzchni. Marka Gima jako doświadczony producent narzędzi dla branży przemysłowej korzysta z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Dzięki temu ich narzędzia cechują się nie tylko wysoką precyzją działania, ale także bezawaryjnością i maksymalną wydajnością. Co zatem oferują przenośne znakowarki elektrochemiczne Gima?

Elektrochemiczna znakowarka Gima – jak z niej korzystać?

Innowacyjny proces manualnego wykrawania opracowany przez markę Gima sprawdza się przy nanoszeniu indywidualnych oznaczeń na wymagających powierzchniach. Znakowarka Gima dzięki swojej konstrukcji pozwala z powodzeniem znakować detale wykonane ze stali nierdzewnej, stali, chromu, tytanu, surowego aluminium, metali nieżelaznych, a także metali, które z łatwością przewodzą prąd. W praktycznym ujęciu przenośne znakowarki elektrochemiczne marki Gima znajdują swoje zastosowanie przy znakowaniu małych i średnich serii produkcyjnych. Z racji stosunkowo niewielkich rozmiarów urządzenia jego codzienne użytkowanie pozwala nanosić oznaczenia na przedmioty o zróżnicowanym kształcie i rozmiarze. 

Znakowarka elektrochemiczna marki Gima GG3000 zapewnia maksymalną wydajność przy zachowaniu niskiego zużycia energii elektrycznej. Wysoka precyzja znakowania, jaką zapewnia urządzenie, pozwala skutecznie obrabiać wybrane elementy bez ograniczeń ilościowych. 

W zależności od indywidualnych potrzeb producent elektrochemicznych znakowarek opracował serię kilku urządzeń, które zapewnią maksymalną skuteczność i jakość obróbki. Model GG03 Mini to kompaktowa znakowarka, w skład której wchodzi aluminiowa walizka, kabel zasilający, znakowarka, grafitowy stempel, kontaktowa płytka, filcowa rolka, elektrolit oraz neutralizujący środek czyszczący. Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji znakowarka pozwala wykorzystywać ją w każdych – nawet najbardziej wymagających warunkach.

Przenośne znakowarki elektrochemiczne marki Gima – najwyższy komfort użytkowania

Najwyższy komfort pracy zapewniają podczas znakowania dedykowane pistolety znakujące. Seria GG08 Pocket to profesjonalne narzędzie, które oferuje trwałe i skuteczne znakowanie bez ryzyka deformacji. Elektrolityczny sposób znakowania pozwala w praktyczny sposób obrabiać dowolne metalowe powierzchnie. Pistolet znakujący wyposażony został w wydajny akumulator, który zapewnia długi czas pracy. Oprócz tego, dla pełnej gwarancji komfortu i bezpieczeństwa użytkowania, pistolet posiada szereg zabezpieczeń, które pozwalają korzystać z maksymalnej wydajności urządzenia w każdych warunkach. Przemyślany design pistoletu zapewnia skuteczność znakowania, oferując przy tym maksymalny komfort użytkowania. 

Kolejne propozycje producenta zawierają szeroki wybór drukarek szablonów. Model SD04 i SD06 to narzędzia przeznaczone do drukowania tabliczek znamionowych – w tym tabliczek do maszyn, które wykorzystują między innymi z procesu trawienia. Oprócz tego drukarki znajdują swoje praktyczne zastosowanie między innymi przy druku etykiet i pozostałych oznaczeń pozwalających na późniejszą identyfikację produktów. Drukarki zostały wyposażone w porty zasilające, które pozwalają sparować je z komputerem. Ich użytkowanie jest nie tylko przejrzyste, ale także w pełni wydajne. Maszyny współpracują z systemem operacyjnym Windows i oferują wydruk w rozdzielczości 300 DPI. W praktyce drukarki zapewniają natychmiastowy wydruk plików w formacie JPG oraz dokumentów tekstowych. Oferta marki Gima obejmuje także kompleksowe zestawy akcesoryjne, które wspomagają pracę znakowarek elektrochemicznych. 

Produkty marki Gima to synonim niezawodności i wysokiego komfortu pracy. Przed wyborem odpowiedniego urządzenia warto skonsultować się z doświadczonym ekspertem z S.T.M. Systemy i Technologie Mechaniczne Sp. z o.o. Wybierając znakowarkę dostosowaną do indywidualnych potrzeb zyskuje się gwarancję najwyższej jakości obróbki, która zapewni trwały rezultat na długi czas.  

Czytaj również