Dom i ogród

Czym jest szkło OptiWhite i gdzie można je stosować?

szklo-OptiWhite

Zastosowanie szkła w architekturze wewnętrznej i zewnętrznej w budynkach mieszkalnych lub firmowych jest popularne od wielu sezonów. Coraz więcej designerów oraz projektantów decyduje się na wprowadzenie do pomieszczeń szkła OptiWhite. Warto zatem dowiedzieć się, czym jest ten materiał i z jakich powodów można go wybrać do wykończenia lub aranżacji pomieszczeń mieszkalnych lub biurowych.

Czym wyróżnia się szkło OptiWhite?

Nowoczesna aranżacja wnętrz przyczyniła się do poszukiwania nowych materiałów i rozwiązań technologicznych. Coraz więcej designerów skłania się ku użyciu szkła, które zostaje wprowadzone do pomieszczeń, stając się elementem wyposażenia. Materiałem, który cieszy się dużym uznaniem, jest szkło OptiWhite. Jest popularne, ponieważ ma specjalne właściwości, a także nadaje się do stosowania w nowoczesnym budownictwie biurowym, domach czy apartamentach.

Szkło OptiWhite można wkomponować również w środowisko naturalne. Przed wprowadzeniem tego materiału do wnętrz warto zastanowić się, czym jest szkło OptiWhite. To materiał bezbarwny, całkowicie transparentny, z obniżoną zawartością żelaza odpowiedzialnego za nadawanie tafli szkła charakterystycznego, nieco zielonkawego odcienia. Biorąc pod uwagę te informacje, można stwierdzić, że tafla szkła OptiWhite wyróżnia się najwyższymi współczynnikami przepuszczalności światła, jak również energii słonecznej.

Idealna przezroczystość szkła OptiWhite – dlaczego jest tak istotna?

Porównując szkło OptiWhite do równie popularnego szkła Float, warto poznać historię powstania tego materiału. Szkło Float swoją nazwę zawdzięcza procesowi produkcji płaskiego szkła. Działanie to zostało opatentowane w 1959 roku przez Alastaira Pilkingtona. Szkło Float nie ma zniekształceń, a także wad optycznych. Jednakże, w przeciwieństwie do szkła OptiWhite, ma zielonkawe zabarwienie, które zwiększa się wraz z grubością krawędzi. Całkowita przezroczystość szkła OptiWhite gwarantuje wierne odwzorowanie odbijającego się w jego tafli światła słonecznego czy przedmiotów o różnych barwach.

Szkło OptiWhite jest łatwe do czyszczenia. Materiał może być poddany procesom obróbki, w tym hartowaniu i laminowaniu, co umożliwia stworzenie tafli szkła o różnych konfiguracjach, bezpiecznych w użytkowaniu. Wyższa niż w przypadku standardowego szkła Float przepuszczalność energii słonecznej sprawia, że szkło OptiWhite ma lepsze walory użytkowe. Jest to rozwiązanie dedykowane osobom, które pragną wprowadzić do swojego wnętrza szkło o idealnej przeźroczystości, pozbawione jakichkolwiek zielonkawych czy niebieskich refleksów.

Zastosowanie szkła OptiWhite w nowoczesnym budownictwie

Z uwagi na swoje właściwości i całkowitą przejrzystość szkło OptiWhite ma zastosowanie w architekturze wewnętrznej budynków mieszkalnych oraz firmowych. Użycie szkła o ponadprzeciętnej przeźroczystości daje możliwość cieszenia się jego wysokimi walorami wizualnymi. Nowoczesne szkło OptiWhite laminowane lub hartowane może posłużyć jako surowiec do tworzenia akwariów na wymiar, jak również kabin prysznicowych czy parawanów nawannowych współgrających z jasną armaturą i ceramiką, a także utrzymanymi w stonowanych odcieniach meblami łazienkowymi. Szkło OptiWhite może być wykorzystywane do produkcji szyb do gablot ogłoszeniowych i sklepowych, jak również drzwi szklanych czy zabudowy oraz ścianek działowych bądź szyb do drzwi. To materiał dedykowany osobom pragnącym zainstalować daszki szklane, panele szklane bądź szklane blaty, lady i półki sklepowe.

Balustrady szklane ze szkła OptiWhite również spełniają swoje podstawowe zadanie, mając przy tym wysokie walory użytkowe i wizualne. Szkło OptiWhite zostało wykorzystane między innymi do produkcji balustrad na lotnisku Gardermoen w stolicy Norwegii – Oslo. To materiał o wysokiej przezierności, dzięki któremu balustrada na tym lotnisku współgra ze schodami, będąc centralnym punktem terminala i punktów kontroli pasażerów odlatujących do różnych krajów. Warto w tym miejscu nadmienić, że szkło OptiWhite ma lub powinno mieć zastosowanie wszędzie tam, gdzie jest wymagane wierne odwzorowanie kolorów. Mogą to być m.in. tafle szkła zdobiące salony sukien ślubnych, domy mody czy atelier fryzjerskie bądź gabinety kosmetyczne.

Zastosowanie szkła OptiWhite jest coraz popularniejsze, ponieważ dostrzeżono wysokie walory estetyczne i użytkowe tego materiału. Nadaje się do produkcji elementów wyposażenia łazienek, w tym kabin prysznicowych czy parawanów nawannowych. Szkło OptiWhite sprawdzi się także jako materiał do wykonywania balustrad zewnętrznych i wewnętrznych czy też akwariów lub przeszklonych gablot.

źródło: szklarzokuniew.pl

Czytaj również